Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Tištěná verze

Tištěná verze

 

RESSLER, Miroslav (ed.). Informační věda a knihovnictví: výkladový slovník české terminologie z oblasti informační vědy a knihovnictví: výběr z hesel v databázi TDKIV. 1. vyd. Praha: Vysoká škola chemicko-technologická, 2006. 161 s. ISBN 80-7080-599-4.

 

 

V roce 2006 byl vydán tiskem výběr hesel z databáze TDKIV (publikace s CD-ROM). Výkladový slovník termínů informační vědy a knihovnictví je určen studentům a pracovníkům z oboru informačních věd a knihovnictví, zájemcům z příbuzných oborů, ale též široké odborné veřejnosti. Má sloužit jako pomůcka pro četbu i vytváření odborných textů a pro zpřesnění komunikace v knihovnické praxi a v celém spektru informačních věd. Tištěná publikace obsahuje 1 460 pojmů. Je výběrem z "České terminologické databáze z oblasti knihovnictví a informačních věd", v níž bylo v době vydání tištěného slovníku zpracováno cca 4 200 termínů v přibližně 2 800 heslech. V tištěné příručce byl výběr zúžen na samotné jádro oboru. Příručka byla vydána spolu s CD-ROM, které obsahuje hesla v plném rozsahu databáze (ve stavu na konci r. 2005).

Publikaci si můžete zakoupit dvěma způsoby:

  1. v "Univerzitním knihkupectví odborné literatury ČVUT v Praze a VŠCHT Praha", které se nachází v přízemí Národní technické knihovny. Informace o prodejně:
    http://vydavatelstvi.vscht.cz/prodejna

  2. přes e-shop:  
    http://vydavatelstvi.vscht.cz/katalog/uid_isbn-80-7080-599-4/anotace/

Cena publikace je 318,- Kč včetně DPH.

09.10.2018
Vyhledávání v bázích
Citace hesel a databáze

Doporučený způsob citování termínů najdete přímo v záznamu každého termínu.

Doporučený způsob citování databáze TDKIV (jako celek):
KTD: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV) [online databáze]. Praha: Národní knihovna České republiky, 2003- [cit. 2014-11-25]. Dostupné z: https://aleph.nkp.cz/cze/ktd.

Archivní verze portálu

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR