Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Konference Terminologie

Konference Terminologie

Jedná se o uzavřenou konferenci pro zájemce o českou odbornou terminologii z oblasti knihovnictví a informační vědy. Konference je součástí terminologické práce spojené s databází TDKIV (Česká terminologická databáze z oblasti knihovnictví a informační věd). Přispívat do ní mohou pouze přihlášení členové konference. Přihlášení účastníci v ní mohou diskutovat o úpravách termínů uložených v databázi TDKIV (KTD - přístup z http://aleph.nkp.cz/cze/ktd), mohou si navzájem posílat informace o kurzech z oblasti terminologie a lingvistiky se zaměřením na knihovnictví a informační vědu nebo informace o terminologických databázích v oblasti knihovnictví a informační vědy.

Příspěvky do konference zasílejte na adresu:
terminologie@konference.cvut.cz

Přihlášení do konference
Na adresu terminologie-request@konference.cvut.cz zašlete e-mail, přičemž do těla dopisu napište pouze slovo subscribe a předmět zprávy ponechte prázdný.

Odhlášení z konference
Na adresu terminologie-request@konference.cvut.cz zašlete e-mail, přičemž do těla dopisu napište pouze slovo unsubscribe a předmět zprávy ponechte prázdný. Příkaz k odhlášení musíte poslat z e-mailové adresy, ze které jste se přihlásili.

Archiv příspěvků v konferenci
je dostupný z https://konference.cvut.cz/mailman/listinfo/terminologie.

Aktuální archiv příspěvků je k dispozici pouze účastníkům konference, tzn. že k přístupu potřebujete znát heslo. Pokud heslo zapomenete, stačí napsat do políčka vedle odkazu "Odhlaš nebo edituj parametry" svou e-mailovou adresu, pod kterou jste v konferenci přihlášeni, a kliknout na tento odkaz a poté na odkaz "Upozorni" v části Připomínka hesla. Brzy Vám přijde zpráva s Vaším heslem, které si můžete později změnit.

Kontaktní osoba:
Jaroslava Citová - jaroslava.citova@nkp.cz

Přehled diskusních konferencí z oblasti knihovnictví a informační vědy

18.05.2018
Vyhledávání v bázích
Citace hesel a databáze

Doporučený způsob citování termínů najdete přímo v záznamu každého termínu.

Doporučený způsob citování databáze TDKIV (jako celek):
KTD: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV) [online databáze]. Praha: Národní knihovna České republiky, 2003- [cit. 2014-11-25]. Dostupné z: https://aleph.nkp.cz/cze/ktd.

Archivní verze portálu

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR