Information for libraries

  • na webu

Nacházíte se zde: Úvod Konference Terminologie

Konference Terminologie

Jedná se o uzavřenou konferenci pro zájemce o českou odbornou terminologii z oblasti knihovnictví a informační vědy. Konference je součástí terminologické práce spojené s databází TDKIV (Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy). Přispívat do ní mohou pouze přihlášení členové.

Účastníci konference v ní mohou diskutovat o terminologii v oboru knihovnictví a informační věda, o úpravách hesel uložených v databázi TDKIV (přístup z https://aleph.nkp.cz/cze/ktd), mohou si navzájem posílat informace o kurzech z oblasti terminologie a lingvistiky se zaměřením na knihovnictví a informační vědu nebo informace o terminologických slovnících ve zmíněných oborech apod.

Příspěvky do konference zasílejte na adresu:
terminologie@ekonference.nkp.cz

Přihlášení do konference
Na adresu terminologie-request@ekonference.nkp.cz zašlete e-mail, přičemž do těla dopisu napište pouze slovo subscribe a předmět zprávy ponechte prázdný.

Odhlášení z konference
Na adresu terminologie-request@ekonference.nkp.cz zašlete e-mail, přičemž do těla dopisu napište pouze slovo unsubscribe a předmět zprávy ponechte prázdný. Příkaz k odhlášení musíte poslat z e-mailové adresy, ze které jste se přihlásili.

Archiv příspěvků v konferenci
je dostupný z https://ekonference.nkp.cz/mailman/listinfo/terminologie.

Aktuální archiv příspěvků je k dispozici pouze účastníkům konference, tzn., že k přístupu potřebujete znát heslo. Pokud heslo zapomenete, stačí napsat do políčka vedle odkazu "Odhlaš nebo edituj parametry" svou e-mailovou adresu, pod kterou jste v konferenci přihlášeni, a kliknout na tento odkaz a poté na odkaz "Upozorni" v části Připomínka hesla. Brzy Vám přijde zpráva s Vaším heslem, které si můžete později změnit.

Kontaktní osoba:
Bc. Jaroslava Citová, DiS. - jaroslava.citova@nkp.cz

Další informace o konferenci:
https://ekonference.nkp.cz/mailman/listinfo/terminologie

 

Přehled diskusních konferencí z oblasti knihovnictví a informační vědy

05.08.2019
Vyhledávání v bázích
Citace hesel a databáze

Doporučený způsob citování termínů najdete přímo v záznamu každého termínu.

Doporučený způsob citování databáze TDKIV (jako celek):
KTD: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV) [online databáze]. Praha: Národní knihovna České republiky, 2003- [cit. 2014-11-25]. Dostupné z: https://aleph.nkp.cz/cze/ktd.

Archivní verze portálu

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR